D - SALT & CARAMEL - SMALL
10,95€
Mansikoita, valkosuklaalla ja sokerilla kuorrutettu punaista lakritsia:
55% valkoinen suklaa (kaakaota vähintään 26%) (EU) (sokeri, kaakaovoi, täysmaitojauhe, emulgointiaineet (soijalesitiini, lesitiini), luontainen aromi), 19% sokeri (EU), riisijauho, glukoosisiirappi, inverttisokerisiirappi, mustaherukkatiiviste, 1% mansikka (EU) (pakastekuivattu), happamuudensäätöaine: omenahappo, karpalo (kuivattu), punalaku (muual kuin EU), pintakäsittelyaineet (arabikumi, shellakka, karnabavaha), luonnon aromit, sitruunatiiviste, väriaineet (kalsiumkarbonaatti, kurkumiini), spirulinauute, rapsöljy, stabilointiaine: arabikumi, aromi. Gluteeniton. Säilytetään pimeässä, ei liian lämpimässä tilassa
| Ravintosisältö | per 100 g |
|---|---|
| Energia | 1913 kJ / 459 kcal |
| Rasva | 17 g |
| - Josta tyydyttynyttä | 10 g |
| Hiilihydraatit | 73 g |
| - Josta sokereita | 55 g |
| Proteiini | 3 g |
| Suola | 0.33 g |
| dimensions | 7.2 cm x 7.2 cm x 7.2 cm |
| Barcode | 5710858013972 |
| Net Weight | 115 g |
| gross weight | 158 g |
| storage | Säilytä suojassa lämmöltä ja kosteudelta |