D - SALT & CARAMEL - SMALL
10,95€
Salmiakilla, valkosuklaalla ja sokerilla kuorrutettu soulaa lakritsia:
53% valkoinen suklaa (kaakaota vähintään 26%)(EU)(sokeri, kaakaovoi, täysmaitojauhe, emulgointiaineet (soijalesitiini, lesitiini), luontainen aromi), 18% sokeri (EU), riisijauho, inverttisokerisiirappi, melassi, 5% raakalakritsia (muu kuin EU), 1% salmiakkia (EU), rapsiöljy, pintakäsittelyaineet (arabikumi, karnaubavaha, sellakka), suola, stabilointiaine: arabikumi, luontainen aromi, väriaine: rautaoksidi. Valkoinen suklaata: Kaakaota vähintään 26%. Gluteeniton. Sisältää lakritsia - kohonneesta verenpaineesta kärsivien henkilöiden onvältettävä tuotteen liiallista nauttimista. Säilytetään pimeässä, ei liian lämpimässä tilassa.
| Ravintosisältö | per 100 g |
|---|---|
| Energia | 1921 kJ/457 kcal |
| Rasva | 17 g |
| - Josta tyydyttynyttä | 10 g |
| Hiilihydraatit | 70 g |
| - Josta sokereita | 56 g |
| Proteiini | 5.8 g |
| Suola | 0.71 g |
| dimensions | 7.2 cm x 7.2 cm x 7.2 cm |
| Barcode | 5710858014016 |
| Net Weight | 115 g |
| gross weight | 158 g |
| storage | Säilytä suojassa lämmöltä ja kosteudelta |