LOVE SELECTION BOX
39,95€
Merisuolalla, tummalla suklaalla ja maitosuklaalla kuorrutettu makea lakritsi:
63% tummaa ja maito suklaata (EU)(kaakaomassa, sokeri, kaakaovoi, täysmaitojauhe, emulgointiaineet (soijalesitiini, lesitiini), luontainen aromi), riisijauho, sokeri, inverttisokerisiirappi, melassi, glukoosisiirappi, 1% raakalakritsia (muu kuin EU), 1% merisuolaa (muu kuin EU), rapsiöljy, suola, pintakäsittelyaineet (arabikumi, sellakka), kaakaovoi, luontainen aromi. Tumma suklaata: Kaakaota vähintään 70%. Maitosuklaa: Kaakaota vähintään 34%. Gluteeniton. Säilytetään pimeässä, ei liian lämpimässä tilassa.
| Ravintosisältö | per 100 g |
|---|---|
| Energia | 1976 kJ / 472 kcal |
| Rasva | 24 g |
| - Josta tyydyttynyttä | 14 g |
| Hiilihydraatit | 61 g |
| - Josta sokereita | 43 g |
| Proteiini | 5.3 g |
| Suola | 1.3 g |
| dimensions | 7.2 cm x 7.2 cm x 7.2 cm |
| Barcode | 5710858014030 |
| Net Weight | 115 g |
| gross weight | 158 g |
| storage | Säilytä suojassa lämmöltä ja kosteudelta |